Sporto šaka - futbolas

Futbolas - sportas numeris vienas pasaulyje. Tai daugiausiai emocijų sukeliantis, daugiausiai žiūrovų sutraukiantis ir milžiniškas pajamas generuojantis sportas. O šalia paties galingiausiojo atsiranda ir mažųjų brolių, kurie sėkmingai atranda savo vietą. Vienas tokių - mažasis futbolas

Mažasis futbolas - komandinė sporto šaka, žaidžiama keturis kartus mažesnėje futbolo aikštėje. Žaidėjų skaičius komandoje gali varijuoti nuo 5 iki 8, Lietuvoje populiariausias formatas 7 prieš 7. Oficialiuose Europos ar Pasaulio čempionatuose žaidžiama 6 prieš 6. Žaidžiama ant žolės arba dirbtinės dangos, jokiu būdu ne salėje ar gatvėje. Žaidimą sudaro du kėliniai po 20 arba 25 minutes. 

Mažasis futbolas Lietuvoje

Mažojo futbolo istorija Lietuvoje prasidėjo 2013 metais Vilniuje, įkūrus "Mini futbolo lygą". Per septynis sezonus Lyga tapo viena didžiausių mažojo futbolo lygų Lietuvoje, vienijanti daugiau negu 20 komandų ir daugiau negu 400 žaidėjų. Be čempionato varžybų, kiekvieną sezoną žaidžiamos Super taurės ir taurės rungtynės. 

Lyga organizuoja ir vienos dienos mažojo futbolo šventinius turnyrus - vasario 16 - "Labdaringas turnyras, Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimui paminėti" ir Čempionų lygos finalui skirtas turnyras "MiniČempionų lyga kitaip".  

2014 metais įkurta Lietuvos mažojo futbolo asociacija, siekiant šią futbolo atmainą pradėti populiarinti visos Lietuvos mastu. Nuo 2015 metų LMFA organizavo turnyrą "Mažojo futbolo turas per Lietuvą", su kuriuo aplankė ne vieną Lietuvos miestą, o turnyro dalyvių geografija buvo plati - nuo Vilniaus iki Klaipėdos, Nuo Jiezno iki Gelgaudiškio.

2016 metų lapkritį po diskusijų bei paruošiamųjų namų darbų, LMFA pristatė Lietuvos čempionato idėją komandoms, kurios dažniau ar rečiau dalyvavo 2015 ir 2016 metų rengiamuose vienos dienos turnyruose "Mažojo futbolo turas per Lietuvą". Taigi,  2017 metų pavasarį startavo inauguracinis Lietuvos mažojo futbolo 7 prieš 7 čempionatas. Pirmajame čempionate dalyvavo 12 komandų iš 9 skirtingų Lietuvos miestų. Kaip ir 2017, 2018 metų čempionatai, taip ir 2019 metų čempionatas vyksta etapais skirtinguose Lietuvos miestuose.

Mažasis futbolas akimirkos Lietuvoje

Lietuvos mažasis futbolas Pasaulyje

Nuo 2013 metų Lietuvos vardas pastebimas ir tarptautinėje mažojo futbolo arenoje, kai Lietuvos mažojo futbolo asociacijos rinktinė debiutavo Europos čempionate Kretoje. 2014 LMFA rinktinė žaidė Juodkalnijoje, 2015 - Kroatijoje, o 2016 vienas įsimintiniausių pasirodymų  Vengrijoje. 


2017 ir 2018 metais dėl finansų trūkumo buvo padaryta pertrauka, o 2019 metais LMFA rinktinė vėl grįžo tarptautinę areną ir į Kretą, kur spalio mėnesį vyko Pasaulio čempionatas! Ir grįžo su trenksmu! Grupių etape nugalėtas Marokas, Belgija ir Velsas, pralaimėta Lenkijai ir pirmą kartą istorijoje pasiektas TOP 16 etapas! Top 16 po atkaklios kovos pralaimėta Anglijos šešiukei.